główna o mnie technika multimedia galerie wiersze dla dzieci dla dorosłych
Technika - Komputery

Własna strona www w internecie

Chcesz mieć własny serwis www w sieci?
Poniżej podaję prosty sposób zaistnienia w niej.

Są dwie możliwości umieszczenia swojej witryny: darmowy i płatny. Ten pierwszy wiąże się z pewnymi niedogodnościami, jak:
 • wolne wczytywanie stron
 • ukazywanie się uciążliwych reklam
 • ograniczona objętość serwisu
 • małe możliwości konfiguracji.
Hosting płatny zaś, oferuje nam szereg niesamowitych funkcji, z których możemy korzystać przy pomocy tzw. panelu sterowania.

Niektóre zalety hostingu płatnego:
 • szybkie wczytywanie stron
 • brak uciążliwych reklam
 • duża objętość serwisu
 • duże możliwości konfiguracji
 • w cenie Twoja ładna nazwa domeny
 • dowolna ilość kont pocztowych, bez ograniczeń (możesz je sprzedawać)
 • szybka pomoc z ich strony w razie problemów za pomocą maila, GG i telefonu
 • i wiele innych.
Wybieramy sobie pakiet o najmniejszej możliwej objętości na początek, a potem możemy go rozszerzać.
Koszty? Koszty są przeróżne w zależności od tego, na którą firmę hostingową się zdecydujemy. Zanim skorzystasz z mojej propozycji umiejscowienia własnego serwisu, sprawdź ceny np. na WP czy Onecie.
Ja proponuję wykupienie usługi oferowanej przez firmę Netlook.
Przesiedziałem kiedyś pół dnia w poszukiwaniu miejsca dla mojej witryny i znalazłem ofertę najlepszą. Błąkałem się wcześniej po darmowych serwisach, którym cześć za to, że dają coś za darmo, że można od czegoś zacząć.
Krótko: za miejsce w Netlook'u płacimy 49 do 199 zł rocznie (1 GB do 6 GB- dane z 2012 r.). Sprawdź ich cennik tutaj, ale najpierw zobacz ceny np. w Onecie tutaj.

Jeśli jeszcze nie decydujesz się na inwestycję, to załóż sobie bezpłatne konto np. w Onecie tutaj. To świetna zabawa połączona z nauką, dająca satysfakcję i przyjemność.

Na marginesie: zawsze pamiętaj o zapisywaniu wszelkich loginów i haseł gdzieś na karteczce, którą łatwo odnajdziesz! Notuj wszelkie wpisywane do formularzy zgłoszeniowych dane, jak data urodzin, odpowiedź na pytanie, kod pocztowy itd., gdyż za miesiąc zapomnisz hasło i te dane posłużą do utworzenia nowego hasła dostępu do konta.

Jeśli decydujesz się na płatne miejsce, to nie ma lepszego niż Netlook! Mają jeden z szesnastu najszybszych systemów na świecie. Twoje stronki "legną" sobie w Californi, a czas dostępu do nich jest najszybszy z możliwych! Nie wierzysz? Sprawdź sobie wpisując dowolny adres np. "wp.pl" w okienko o nazwie "ping" na stronie DNS Stuff. Potem wpisz do tego okienka mój adres, czyli "b.aplus.pl" i porównaj wyniki. Komenda "ping" wysyła na wskazany komputer paczkę danych i bada czas, w jakim dostajemy odpowiedź- w milisekundach.To jasne, że ten czas powinien być jak najmniejszy.

Korzystając z oferty Netlook 20 host możemy oficjalnie udostępniać innym konta pocztowe w ramach naszej wykupionej pojemności, pobierając za to opłaty. Stajemy się wtedy providerem internetowym. Takie usługi w innych serwisach są bardzo drogie. Sprawdź tutaj ofertę Netlooka i porównaj z innymi ofertami na rynku pamiętając, że ważna jest końcówka "pl" w nazwie.

Na koniec polecam krótki kurs html-a. Kursów bezpłatnych w języku polskim jest w sieci sporo. Niektóre mają tzw. generatory stron, dzięki którym szybko wygenerujesz własną stronę. Ściągasz taki kurs na dysk i w wolnych chwilach studiujesz. Przykładowy kurs ściągniesz stąd. Potem w zwykłym Wordzie tworzysz stronkę, ładujesz ją na serwer (to się nazywa: transfer ftp) i powiadamiasz znajomych.

Jeśli chcesz, aby witryna była do znalezienia przez osoby obce, musisz jej adres z krótkim opisem zgłosić w tzw. wyszukiwarkach internetowych korzystając z następujących linków: Powodzenia!