główna o mnie technika multimedia galerie wiersze dla dzieci dla dorosłych
Technika - Komputery

Programy

Nieustannie pojawia się wiele programów, które bardzo skutecznie chronią nasz komputer przed złośliwościami krążącymi po sieci. Zaawansowani użytkownicy, którzy przyzwyczaili się np. do Zone Alarm'u niechętnie przesiądą się na inny program. Warto jednak średnio co miesiąc wypróbować sobie pełne wersje testowe udostępniane na stronach producentów bezpłatnie na okres nawet 1-go miesiąca, aby w efekcie wybrać i kupić program dla nas najbardziej odpowiedni.

Pamiętajmy jednak o tym, aby najpierw ściągnąć sobie nowy program zabezpieczający, który się decydujemy testować, potem wyciągnąć wtyczkę dostępu do netu, odinstalować stary program i dopiero po zainstalowaniu nowego włączyć wtyczkę kabla doprowadzającego net. Po każdej czynności odinstalowania i zainstalowania polecam ponowne uruchomienie komputera.

Z zabezpieczeniem komputera jest jak z kupnem nowego samochodu. Trudno jest powiedzieć, że ten konkretny jest najlepszy.

Ja osobiście od wielu lat korzystam z płatnego Norton 360 na kilka stanowisk. Jak do tej pory nie miałem "przecieków złośliwości" z netu. Najlepsze ceny ma firma z Rabki wystawiająca produkty na Allegro.

Rozwiązań ochrony komputera jest wiele i ciągle pojawiają się nowe programy, więc warto pytać znajomych komputerowców, z czego aktualnie korzystają.